Zdrowe odchudzanie bez efektu jojo

Tym razem naprawdę musi działać! Tym razem funty powinny spaść i nie ma przekąsek w środku. A najpóźniej z kupującym mężczyzna lub kobieta ponownie spotka się z przysmakami. Potem nadszedł czas, aby pozostać silnym i kupować zdrową żywność, a zwłaszcza odpowiednią żywność. W ten sposób można uniknąć efektu jo-jo, gdy schudniesz, a ciężar można zmniejszyć na dłuższą metę. Dowiedz się w tym artykule od naszych ekspertów, jak możesz schudnąć w zdrowy sposób i utrzymać nową pożądaną wagę.

Żywność i składniki odżywcze

Żywność i składniki odżywczeŻywność zawiera kilka składników odżywczych:

  • Węglowodany
  • Białko
  • Lipid
  • Witamina
  • Minerał

Wiele z nich jest ważnymi blokami, których nasze ciało nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie, więc jesteśmy zależni od przyjmowania pokarmu. Z jednej strony te elementy budulcowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania różnych narządów i struktur ciała. Z drugiej strony dostarczają energii ciału. Energia jest niezbędna do różnych procesów budowy, demontażu i odbudowy, które stale zachodzą w naszym ciele. Ilość energii, której potrzebuje dana osoba na co dzień, zależy od różnych czynników, takich jak płeć, wiek, ruch i styl życia.

Dlaczego wszystko powiększamy?

Jeśli organizm otrzymuje więcej energii w postaci kalorii z pożywienia, niż może wykorzystać do swoich procesów metabolicznych, energia ta jest przechowywana jako małe kropelki lipidów w tkance tłuszczowej organizmu. Niechciane podkładki smarujące stają się powoli widoczne. W przeszłości, w czasach głodu, organizm był w stanie uzyskać dostęp do tych złogów, co oznacza, że szlaki metaboliczne działają, nawet jeśli nie zużywamy energii przez pewien czas. Ponieważ dzisiaj w naszych krajach nie ma już głodu, ta funkcja przechowywania ciała jest często małym złem dla wielu ludzi.

Przyrost masy ciała nie oznacza automatycznie więcej tłuszczu

Jednak wzrost tkanki tłuszczowej nie jest jedynym powodem, dla którego ciało przybiera na wadze, a tym samym na wadze. Trening masy mięśniowej poprzez sport prowadzi również do przyrostu masy ciała, który w porównaniu waży więcej niż tkanka tłuszczowa. Ale nawet choroby prowadzące do zatrzymywania wody (zwane „obrzękiem”) zwiększają wagę. Tak więc przyrost masy ciała zwykle nie tylko wpływa na nawyki żywieniowe, ale także je Promuje.

Co to jest „odpowiednia waga”?

Najczęstszą i najczęściej stosowaną formułą do oceny własnej masy ciała jest wskaźnik masy ciała (BMI).

Wzór BMI

BMI oblicza się na podstawie stosunku masy ciała w kilogramach do wysokości ciała w metrach i kwadracie:
BMI = masa ciała / (wysokość) 2

Jak znaczące jest BMI?

Według Międzynarodowej Klasyfikacji BMI można wykorzystać do ustalenia, czy masz niedowagę, normalną czy nadwagę.

Informacje te należy jednak traktować ze szczególną ostrożnością. Jak wspomniano, mięśnie mają większą masę niż tłuszcz. Może to prowadzić do szczupłego, zdrowego sportowca, u którego zdiagnozowano otyłość. Wartości te należy traktować jako punkt odniesienia, a nie jako bezwzględny miernik pomiarowy, aby zdiagnozować możliwą niedowagę lub nadwagę.

Alternatywa dla BMI?

Rozkład tkanki tłuszczowej jest znacznie ważniejszy niż masa ciała netto, aby ustalić, czy zawartość tkanki tłuszczowej jest zbyt wysoka.

Język techniczny nazywa się „stosunkiem talii do bioder”. Obwód talii jest podzielony przez obwód bioder. Wartość mniejsza niż 0,8 odpowiada kształtowi gruszki, który zwykle występuje u kobiet. Wartość powyżej 1,0 odpowiada kształtowi jabłka. Ta ostatnia wartość wyraźnie pokazuje, że tłuszcz znajduje się głównie w jamie brzusznej, zwany także „tłuszczem trzewnym”. Ponieważ wzrost akumulacji tego tłuszczu brzusznego często występuje wraz z niektórymi chorobami, należy go utrzymywać tak nisko, jak to możliwe.

Pomimo wszystkich tych formuł, które pomagają określić idealną wagę, nie należy zapominać, że” odpowiednia waga ” jest często tylko ciężarem, aby czuć się dobrze. Jeśli czujesz się komfortowo w skórze i możesz poruszać się tak, jak chcesz, nie musisz zmniejszać wagi. Chyba że lekarz zalecił to specjalnie.

Czy istnieje cudowne lekarstwo na odchudzanie?

Czy istnieje cudowne lekarstwo na odchudzanieOsiem z przodu: cudowne lekarstwo, które zrzuca funty, nie robiąc nic, niestety nie istnieje. Ale jest już pudełko sztuczek, które oferuje małych pomocników. Oprócz leków tłumiących apetyt na receptę, które są zwykle przepisywane tylko pacjentom z ciężką otyłością, istnieją również suplementy diety, które wspomagają utratę wagi. Mają działanie wspomagające, na przykład poprzez zmniejszenie spożycia tłuszczu z diety i promowanie jego eliminacji. Zmniejsza to ilość nowej energii dostępnej dla organizmu poprzez żywność. Z jednej strony mniej tłuszczu jest przechowywana w tkance, a z drugiej strony już istniejące złogi tłuszczu w organizmie są wykorzystywane do produkcji energii.

Zmiana odżywiania-naprawdę tak ważna?

Tak, nie lubimy tego słyszeć, ale najważniejszym punktem w walce z przyrostem masy ciała i trwałą utratą wagi jest zmiana diety. Wymaga to dużej dyscypliny, ale wkrótce zostaniesz nagrodzony pierwszymi wynikami i lepszą jakością życia. Jeśli zmniejszysz udział węglowodanów w posiłku i spożyjesz więcej warzyw, problem ten można rozwiązać szczególnie skutecznie. Ponadto wiele produktów spożywczych zawiera więcej tłuszczu niż jest to jasne na pierwszy rzut oka. Aby schudnąć na dobre, nie należy przyjmować więcej niż 30 gramów dziennie. Należy również upewnić się, że pod spodem znajdują się zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe. Mają pozytywny wpływ na zdrowie i utrzymać Cholesterinspiegel w partii.

Dieta jest wszystkim-a słodycze są nadal dozwolone

Dieta jest wszystkim-a słodycze są nadal dozwoloneMateria włóknista

Błonnik pokarmowy jest niestrawnym lub trudno dostępnym składnikiem roślinnym. Przechodzą przez przewód pokarmowy bez wchłaniania przez organizm. Wraz z wodą puchną, a żołądek jest pełny. Zmniejsza uczucie głodu. Jednak tęsknota za słodyczami niestety nie jest w to zaangażowana.

Biały przed czerwonym mięsem

Ryby, a zwłaszcza „białe mięso”, takie jak pierś z kurczaka, mają tylko niską zawartość tłuszczu i dostarczają organizmowi ważnych witamin i składników odżywczych.

Pokarmy bogate w białko

Ktoś, kto ustawia podwyższone produkty bogate w białko, sprawia, że jego linia jest równie dobra. Następujące produkty wysokobiałkowe mogą być zawarte w diecie: ryby, białe mięso, twarożek, jogurt grecki, beztłuszczowe jajka lub twarożki.

Trochę coś słodkiego w nim

Zasadniczo wyroby cukiernicze nie powinny być całkowicie dystrybuowane. Ponieważ ilość jest decydująca. Ci, którzy dzielą tabliczkę czekolady w ciągu dwóch tygodni, są lepsi niż ci, którzy jedzą tylko sałatkę, a podczas gorących etapów głodu jedzą czekoladę i frytki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *