Utrata wagi staje się trudniejsza z wiekiem

Ogólnie rzecz biorąc, zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia nawet w domu zrobi sztuczkę, ale jak się starzejesz, inne czynniki wpływają na talię. Więc, dlaczego schudnąć coraz trudniej z wiekiem. Utrata Mięśni. Z wiekiem tracisz mięśnie. Ponieważ mięśnie spala więcej kalorii niż tłuszcz, mając mniej mięśni oznacza, że trudniej jest wykorzystać kalorie, które jesz. Ale dlaczego tracisz mięśnie? Podczas gdy hormony mogą odgrywać rolę, powiedzenie. Jeśli nie ruszysz, stracisz brzmi prawdziwie.

Niezależnie od tego, czy jest to pracowite życie rodzinne, czy godziny pracy poza kontrolą, znalezienie czasu na pozostanie aktywnym staje się trudniejsze, a my mamy tendencję do mniejszej aktywności. Zwiększony stres może przyczynić się do przyrostu masy ciała. Presja czasu może spowalniać ćwiczenia, aby utrzymać się na liście, a gdy jesteś pod pompą, łatwo jest porzucić dietę i sięgnąć po szybką przekąskę lub cukier.

Kobiety bardzo często przybierają na wadze w okresie menopauzy

1Stres zwiększa również poziom hormonu greliny, co sprawia, że jesteś głodny i zwiększa magazynowanie tłuszczu. Twój metabolizm działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zamieniając Jedzenie i picie, które jesz w energię, aby twoje ciało mogło funkcjonować. Nawet podczas snu dostarcza organizmowi energii potrzebnej do krążenia krwi, oddychania i naprawy komórek. Twój metabolizm może spowolnić z wiekiem, co oznacza, że spalasz mniej kalorii i przechowujesz więcej tłuszczu.

Zmiany hormonalne mogą przechylić szalę zbyt. Dla kobiet bardzo często przybiera na wadze podczas menopauzy, ze spadkiem estrogenu wywołującym wzrost wagi, zwłaszcza wokół brzucha. Dla mężczyzn, zazwyczaj od 40 roku życia, poziom testosteronu spada. Ponieważ testosteron jest odpowiedzialny za regulację dystrybucji tłuszczu, siły mięśni i masy mięśniowej, mniej testosteronu może utrudnić spalanie kalorii.

Niech każdy kęs się liczy. Zamiast sięgać po wysoko przetworzone produkty spożywcze, które nie zawierają składników odżywczych, zamień je na głównie całe produkty spożywcze. Skup się na pokarmach bogatych w składniki odżywcze, pełnych witamin i minerałów, błonnika i białka, takich jak owoce, warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i całe ziarna. Obserwuj rozmiary porcji. Jeśli nie spalisz całej energii z żywności i napojów, które spożywasz, twoje ciało będzie przechowywać ją jako tłuszcz.

Tempo metabolizmu zwalnia po

2W miarę starzenia się ważne jest, aby obserwować rozmiary porcji i potencjalnie zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Niektóre kobiety przybierają na wadze podczas chemioterapii. Przyczyny nie są znane, ale prawdopodobnie Chemia zmienia tempo przemiany materii. To również daje niektóre kobiety „munchies” w ich próbie przezwyciężenia nudności i puste uczucie w żołądku. Jeden z leków przeciw nudnościom, deksametazon, może powodować przyrost masy ciała. Być może chemia może zmienić centrum sytości” w mózgu, które mówi twojemu ciału, kiedy przyjąłeś wystarczającą ilość energii.

Całkiem oprócz efektów chemii, prawie wszystkie kobiety przybierają na wadze po menopauzie, chyba że są bardzo ostrożni. Dzieje się tak dlatego, że po menopauzie tempo przemiany materii spada. Tempo przemiany materii jest rodzajem ustawienia, które każdy z nas ma i określa, ile „mil dostajemy do galonu. Niezależnie od indywidualnego ustawienia jest, twoje ciało wymaga znacznie mniej energii po menopauzie do osiągnięcia tych samych zadań. To wyjaśnia, dlaczego tak wiele kobiet powie Ci jem bardzo rozsądnie, ale po prostu przybieram na wadze.

Odwodnienie wiąże się również ze zwiększonym ryzykiem otyłości i wyższym BMI

3Nie ma magii, niestety, bez względu na to, co piszą w kobiecych czasopismach o tej czy innej niesamowitej diecie. To naprawdę jest bardzo proste: to, czego nie spalisz, umieścisz jako tłuszcz do przechowywania. Bądź nawodniony. Pij dużo wody i unikaj napojów gazowanych (soda). Łagodne odwodnienie może powodować objawy podobne do głodu. Nie mylić dwóch i chwycić przekąskę; zamiast tego, wypić szklankę wody.

Odwodnienie jest również związane ze zwiększonym ryzykiem otyłości i wyższym BMI. Jeśli nie zależy ci na tym, jak wyglądasz, a ja nigdy nikogo takiego nie spotkałam pomyśl o ogromnym obciążeniu, które nakładasz na swoje ciało, jeśli masz 20 kg nadwagi. Czy nosiłbyś 20 kg walizkę cały dzień Czy twoje kolana nie zapadają się pod koniec? Wyobraź sobie noszenie typowej walizki po kilku schodach dziennie i posiadanie jej na plecach przez każdą minutę każdego dnia. Nie chcesz się tego pozbyć.

Jedynym sposobem na zwiększenie zużycia energii jest ćwiczenie i potrzebujesz co najmniej czterech sesji tygodniowo około 45 minut zrównoważonego aerobiku i ciężarów. Jest to zasadnicza część kontroli wagi, ponieważ buduje mięśnie, które spala energię w szybszym tempie niż tłuszcz i pomaga kontrolować sytość i apetyt. To wymaga dużo ćwiczeń, choć naprawdę zmniejszyć wagę. Wydaje się, że najbardziej trwałe zmniejszenie masy ciała jest u osób, które ćwiczą, jak również diety. Ale najważniejsze zmiany muszą być w sposobie jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *