Schudnąć zbyt szybko – czy to boli?

Odchudzanie jest interwencją, a raczej sposobem dietetycznym, przydatnym do zmniejszenia pewnej ilości tkanki tłuszczowej; często termin odchudzanie wiąże się z redukcją wagi, ale nie mówi się, że oba terminy są synonimami.

Jednak te okresy czasu poświęconego diecie często nie wystarczą do osiągnięcia własnej wagi i utrzymania jej. Ważne jest jednak, aby wybrać jedzenie w stołówce, drugi wzorzec żywieniowy jest świadomy, że nie opiera się na odrzuceniu lub poświęceniu, ale analizuje reakcje organizmu w porównaniu do jedzenia i uczy wyboru, co jeść, aby schudnąć i żyć zdrowo.

Schudnąć czy schudnąć?

Schudnąć czy schudnąćUtrata masy ciała ma zamiar zmniejszyć wagę ciała jako całości, tak aby w sposób niedyskryminacyjny i nie jest sama w sobie, wywiera ochronny efekt „na żywo” z metabolicznego punktu widzenia; niezaprzeczalnym faktem jest, że mniej powszechne obciążenie na plecach i na stawach kończyn dolnych, które mogą być przydatne dla zdrowia chorobliwie otyłych, ale metabolicznie mówiąc, nie jest to utrata masy ciała (lub jeszcze lepiej, w niezróżnicowanej masie), ale utrata masy ciała dla Ciebie do wykonania zabiegu.prawdziwy efekt zapobiegawczy. Z drugiej strony utrata nadwagi, utrata niezróżnicowanej masy, dodatkowo przewiduje redukcję „tkanki tłuszczowej” (fat mass – FM), z poprawą parametrów metabolicznych; jednak w przypadku terapii pokarmowej nie jest ona zrównoważona, istnieje ryzyko nadmiernego wpływu na porcję mięśniową, która wpisuje się w „fat free mass (fat free mass – FFM).

Krótko mówiąc, aby przywrócić wartości: poziom cukru we krwi, cholesterolemia, triglicerydemia, ciśnienie krwi, ESR, kwas moczowy itp. istotne jest wdrożenie odchudzania, które nie wpływa bezpośrednio na odchudzanie, a raczej na niedyskryminującą masę ciała, ale preferuje spożycie tkanki tłuszczowej nad chudą.

Odchudzanie-Jak to się dzieje?

Odchudzanie-Jak to się dziejeW przypadku utraty wagi ważne jest przede wszystkim, aby energia zużywana przez organizm była większa niż ta wprowadzona wraz z pożywieniem (energia w < energia Na zewnątrz); może się to wydawać banalne, ale jest to podstawowa zasada odchudzania, która musi być stosowana do obliczania energii dziennej, zarówno w ogóle, jak iw podziale.

Wiedząc, że dobrze zbilansowany posiłek może utrzymać homeostazę glukozy we krwi przez około 4-7 godzin (nawet jeśli wymaga wsparcia przekąski) , w diecie odchudzającej rozkład całkowitej energii w poszczególnych posiłkach powinien umożliwić oscylację glukozy we krwi między posiłkiem poposiłkowym (podwyższona glukoza) a następnym przed posiłkiem (obniżenie poziomu glukozy we krwi do przywrócenia normalnego poziomu), http://www.nietylkodzieciaki.com/dietonus-kapsulki-intensywnie-redukujace-niechciane-kilogramy/ preferując w diecie odchudzającej.; obniżanie glikemii pokazuje, że energia wprowadzana wraz z pokarmem, dlatego utrzymanie poziomu cukru we krwi na umiarkowanym poziomie pomiędzy posiłkami oraz zachęcanie do jego wczesnej normalizacji pozwala na mobilizację tłuszczu z tkanki tłuszczowej w wyniku uwalniania niektórych hormonów, katabolicznych (przeciwieństwo insuliny będącej hormonem anabolicznym, wydzielane jest po potrawnym wzroście poziomu glukozy we krwi).

Aby schudnąć, konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej ilości energii (mniejszej niż zużyta) i rozprowadzenie jej w celu promowania katabolizmu tkanki tłuszczowej.

Szybkość odchudzania

Szybkość odchudzaniaAby schudnąć, zachowując zdrowie, ważne jest, aby ograniczyć stres ciała; utrata masy ciała zbyt szybko boli! Dlatego terapia dietetyczna powinna być zorganizowana w taki sposób, aby zmniejszyć masę ciała (a raczej tłuszcz) o około 3 kg miesięcznie; oczywiście wartość ta podlega wahaniom, więc zakres od 2 do 4 kg miesięcznie jest nadal uważany za akceptowalny.

Dlaczego schudnąć w pośpiechu boli?

Powody, dla których nie jest wskazane, aby schudnąć szybko jest wiele i wszystkie zależą od faktu, że szybka utrata masy ciała jest osiągana za pomocą zbyt mało żywności i / lub zbyt wysokie koszty ergonomiczne. Motywacja:

  • Jedzenie trochę, aby szybko schudnąć, jest stresujące dla organizmu: niezbędne składniki odżywcze (wiek, EPA, witaminy, sole mineralne) nie są przyjmowane w odpowiednich porcjach, aw dłuższej perspektywie systemy fizjologiczne znacznie cierpią (w tym odpornościowy)
  • Małe zużycie, aby szybko schudnąć, jest stresujące dla umysłu: restrykcyjna niezrównoważona dieta wywołuje silne pragnienie „zemsty”, dlatego terapeutyczny (długoterminowy) wynik jest prawie zawsze udany, z rosnącym niezadowoleniem z własnego ciała i zmniejszeniem poczucia własnej wartości
  • Mało jedzenia, aby szybko schudnąć, jest wyniszczające dla mięśni: systemy katabolizmu (zbyt stymulowane) nie są selektywne! Oznacza to, że oprócz magazynowania tłuszczu, szeroko stosuje się również aminokwasy pochodzące z tkanki mięśniowej, zmniejszając ich trofizm i masę
  • Mało jedzenia na szybkie odchudzanie sprzyja odwodnieniu: zapotrzebowanie na wodę każdego podmiotu wynosi około 1 ml / kcal energii, ale nie cała woda jest pijana! Część (500-700 ml / dzień, około 1/4 lub 1/3 całości) wchodzi do organizmu poprzez pokarmy, które rzadko nie zaspokajają zapotrzebowania organizmu na nawodnienie
  • Nadmierne wydatki energetyczne osiągnięte przez aktywność fizyczną, aby schudnąć szybko pogarsza wszystkie 4 punkty wymienione powyżej.

Temat jest obszerny, ale trzeba by wejść w szczegóły techniczne, które nie są istotne dla czytelników; w końcu zbyt szybkie odchudzanie (średnia > 3 kg / miesiąc) jest złe!

Dla wszystkich osób z nadwagą lub otyłością Rada polegać na profesjonalnym moc-który świadomie, jak opisano powyżej, wdroży system żywienia kalorii przydatne spożycie odchudzania z odpowiednim czasem (około 70%), utrzymanie zdrowia klienta i prevenendogli wszelkie nadmierne, Psycho-fizyczny stres jest nieuzasadniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *