Jak zadbać o kondycję, jeśli masz napięty harmonogram

Gdy trafiłeś na tę stronę i zacząłeś czytać ten przewodnik, jesteś chętny do bycia sprawnym i zdrowym. Możesz jednak nie mieć czasu ani zdolności, aby wejść na siłownię lub biegać. W połączeniu z pandemią, która ogarnia cały kraj, możesz czuć się niekomfortowo z ćwiczeniem. Zacznijmy od złamania jednego z wielu mitów fitness: nikt nigdy nie jest zbyt zajęty, aby się wysportować. Jak to? Ponieważ istnieje wiele zdrowych nawyków, które można łatwo zintegrować z codziennym życiem. Nawyki, które przez pewien czas utrzymają cię w formie, energiczny i zdrowy.

Czy to treningi lub posiłek / planowanie diety-naprawdę nie potrzebujesz dużo czasu, aby zoptymalizować swoją kondycję, aby uzyskać wyniki. Niezależnie od tego, czy jesteś zapracowanym rodzicem, studentem, czy pracoholikiem, możesz zachować sprawność i zdrowie, tworząc własny harmonogram i nawyki.

Ćwicz zawsze bezpiecznie

1Wszystkie odpowiedzi potrzebne do utworzenia tego harmonogramu są zawarte w tym przewodniku. Niezależnie od tego, czy tkwisz w domu z trudem do zrobienia, czy jesteś zajęty nie do wiary, mamy rozwiązania, które zapewnią Twojemu zdrowiu i osobistej energii dramatyczny i trwały impuls.  Istnieje kilka rodzajów treningów, które są dostępne dla ciebie, ale to nie znaczy, że każdy trening jest ważny. W zależności od tego, jak żyjesz swoje życie, niektóre treningi mogą okazać się bardziej korzystne dla ciebie niż inne.

Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących ćwiczeń i ćwiczeń:Zawsze rozgrzewka i ochłodzenie. Ćwiczenie bezpiecznie oznacza zawsze spędzanie kilku minut na rozgrzewce na początku i kilka minut na rozgrzanie, gdy doprowadzasz sesję ćwiczeń do końca. Ciepłe wzloty i ciepłe upadki mogą nie być seksowne, ale zmniejszą ryzyko kontuzji, umożliwiając w ten sposób ćwiczenie więcej. Stopniowo zwiększaj ilość ćwiczeń.

Jeśli wszystkie ćwiczenia, które wykonałeś w ciągu ostatnich kilku lat, to chodzenie po domu i biurze, to może nie chcesz myśleć o biegu maratonu w ciągu najbliższych kilku dni! Jeśli jednak postawisz sobie za cel przebiegnięcie maratonu w ciągu sześciu miesięcy, możesz stopniowo zwiększać swoją kondycję (poprzez codzienne biegi), abyś był gotowy do biegu i był gotowy do przekroczenia linii mety.

Najważniejsze korzyści, jeśli chodzi o sprawność fizyczną

2Zjedz przekąskę bezpośrednio po treningu. Dobrą praktyką jest spożywanie przekąsek o dużej zawartości białka w ciągu 15 minut od zakończenia rutynowych ćwiczeń. Może to pomóc zoptymalizować gojenie drobnych urazów mięśni, które zwykle występują podczas ćwiczeń. Białko jest również satynujące, co oznacza, że będziesz w stanie oprzeć się pokusie jedzenia fast foodów później!

Pozostań nawilżona. Picie dużej ilości płynów (najlepiej wody) przynosi wiele korzyści, ale najważniejsze korzyści, jeśli chodzi o kondycję fizyczną, to: utrzymanie maksymalnej wydajności organizmu, dostarczanie składników odżywczych do organizmu i regulowanie temperatury ciała. Jeśli nie lubisz pić dużo zwykłej wody, jako alternatywę rozważ picie świeżych soków owocowych.

Domowe Treningi Bez Sprzętu. Ta forma ćwiczeń nie wymaga-lub wymaga niewiele-sprzętu ani chodzenia na siłownię. Niektóre z powodów, aby rozważyć te ćwiczenia jest to, że mogą one zapewnić Ci przed lub po treningu, aby ochłodzić się lub ułatwić sobie. To podobny pomysł do biegania na bieżni po treningu.

Dostarczone samouczki wideo

3Używanie tego jako samodzielnego planu treningowego może również działać na wiele sposobów. Nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na członkostwo. Ponadto możesz realistycznie wydawać na to niewiele lub wcale pieniędzy. Oszczędza to znaczną ilość czasu. Nie musisz jeździć samochodem, chodzić ani jeździć na rowerze do lokalnej siłowni. Również dlatego, że ćwiczenia domowe nie wymagają dużo konfiguracji będziesz skupiać się na ruchu więcej, a nie wprowadzenie na ciężary lub coraz maszyny skonfigurowane do ćwiczeń.

Bez tłumów, czyli bez czekania na maszyny. Skupiasz się bardziej na samym treningu. Istnieje kilka sposobów, aby pracować z domu, ponieważ wiele osób dostarczyło samouczki wideo na temat ćwiczeń w domu. Również jeśli chcesz zainwestować trochę pieniędzy, można spojrzeć na tani sprzęt jak niektóre hantle lub opaski oporu. Istnieje kilka rodzajów ćwiczeń, które można zrobić z tych rzeczy.

Wszyscy używamy naszych mięśni każdego dnia do poruszania się, podnoszenia, pchania, ciągnięcia i innych. Nasze mięśnie są ważne w naszej codziennej funkcji, więc budowanie ich jest bardzo pomocne. Nawet jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, budowanie mięśni jest dodatkowo ważne, ponieważ silniejsze mięśnie pozwalają nam zachować prawidłową postawę i nie cierpią na bóle ciała w późniejszym okresie życia.

Budowanie mięśni koncentruje się bardziej na cięższych ćwiczeniach podnoszących, a nie martwiąc się o to, ile powtórzeń robisz. Tego rodzaju ćwiczenia najlepiej wykonywać z trenerem lub kimś, kto ma doświadczenie w budowaniu mięśni, ponieważ będą w stanie cię poprowadzić i zauważyć, abyś nie nadmiernie się męczył.

Jest to idealne, ponieważ rodzaje ćwiczeń, które będziesz robić polegać na podnoszeniu, ciągnięciu i kołysaniu. Wchodzenie w szczegóły, ćwiczenia takie jak wyciskanie na ławce, deadlift, huśtawki kettlebell, przysiady, tylne delt flys i ogólny trening siłowy to tylko niektóre z wielu ćwiczeń, które możesz robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *